پنج شنبه, 28 بهمن 1395 ساعت 12:59

همه ی اعضا تا ١٢شهریور به عنوان عضو شورا اختیار و وظیفه ی تصمیم گیری و ارایه ی خدمات دارند مطلب ویژه

جلسه ی عادی و علنی شورای اسلامی شهر بندرانزلی با حضور سرپرست شهرداری انزلی,اعضای شورای اسلامی شهر و اصحاب رسانه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه رییس شورای اسلامی شهر بندرانزلی از مردم فهیم و ولایتمدار بندرانزلی جهت حضور باشکوه در راهپیمایی ٢٢بهمن تقدیر و تشکر کرد.
محمدرضا بدیعی فر سپس در رابطه با حواشی ایجاد شده درخصوص سخنرانی جعفرزاده نماینده ی مردم رشت در همایش تحقق آرمان های انقلاب در دولت تدبیر و امید , با اشاره به نزدیک بودن به زمان برگزاری انتخابات و شیطنت آمریکا و استکبار جهانی جهت ایجاد تنش دیگری در کشور اسلامی مان,اظهار داشت:دشمنان ما کور خوانده اند و یقینا آن چه به دنبالش هستند,دیگر هرگز اتفاق نخواهد افتاد.
وی تاکید کرد:همه و بویژه افرادی که مشروعیت خود را از این نظام گرفته اند,باید در رفتار و گفتار خود دقت کنند تا قلب رهبری و مردم جریحه دار  نشود.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد :بادرایت فرماندار انزلی و رصد کردن جلسات مختلف در شهرستان,دیگر شاهد برگزاری برنامه هایی این چنینی که موجب دغدغه و دلخوری شود, نباشیم.
وی از امام جمعه ی انزلی نیز به جهت دقت نظر و هشدار در رابطه با موضوع فتنه در سخنرانی صورت گرفته قدردانی کرد و حمایت شورای اسلامی شهر را از فرمایشات ایشان اعلام کرد.
بدیعی فر در ادامه با بیان اینکه خط قرمز ما ولایت فقیه است,متذکر شد:خیلی از حرف ها و مواردی که مطرح می کنیم , ممکن است مورد بهره برداری نادرست قرار گیرد بنابرین انتظار می رود که دقت بیشتری دراین زمینه داشته باشیم.
وی به وضعیت نامطلوب آسفالت شهر نیز اشاره کرد و گفت :تلاش می کنیم تا پایان این دوره از شورا رضایت شهروندان را در این خصوص جلب کنیم.
وی همچنین با اشاره به اینکه نباید به حرف های تعدادی از افراد که اقدامات عمرانی در شهر را به انتخابات نسبت میدهند,توجه کنیم,افزود:همه ی اعضا تا اخرین روز یعنی ١٢شهریور به عنوان عضو شورا اختیار و وظیفه ی تصمیم گیری و ارایه ی خدمات را دارند .
بدیعی فر گفت :اگر تاکنون قصوری در انجام امور شهری صورت گرفته باید شهامت عذرخواهی نیز داشته باشیم و از این رو بابت وضعیت نامناسب آسفالت از مردم عذرخواهی می کنیم.
در ادامه ی این جلسه شعبان جعفری در نطق پیش از دستور خود با ابراز تاسف از حواشی پیش آمده در خصوص سخنرانی جعفرزاده نماینده ی مردم رشت در مجلس شورای اسلامی,تصریح کرد:مسوولین امنیتی و نظارتی باید در خصوص اینگونه مراسم ها, قبل از زمان برگزاری حساسیت بیشتری داشته باشند.
وی با بیان اینکه بنده پس از همایش در رابطه با موارد مطروحه توسط اقای جعفرزاده در مورد جریان فتنه تذکرات لازم را دادم,اظهار داشت:مردم بندرانزلی همیشه هوشیار بوده و هرجا احساس خطر کنند در صحنه حاضر هستند.
وی سپس به وجود شغل های مزاحم در ورودی و خروجی شهر با توجه به نزدیک بودن به ایام نوروز و مشکلات موجود در این خصوص که زیبنده ی انزلی نیست و تبدیل شدن این مکان ها به محل تخلیه ی زباله و ضایعات, عدم توجه کافی به پارک های محله ای به رغم بازدید و دادن قول مساعد در این زمینه,وضعیت سرویس های بهداشتی و کمپینگ ها و تاکید بر افزایش سطل های زباله نیز اشاره کرد.
جعفری همچنین ضمن تاکید بر توجه به وضعیت میدان اصلی شهر, با اشاره به محکومیت های مالی متوالی شهرداری خواستار آن شد تا تمهیدات لازم باتوجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال جهت جلوگیری از مشکلات مشابه سالهای گذشته اندیشیده شود.
لزوم نظارت بر فعالیت هایپرمارکت ها و استفاده از ظرفیت و توانمندی منطقه آزاد برای پیشبرد اهداف مدنظر در انزلی ,از دیگر موارد مطروحه توسط وی بود.
دیگر عضو شورای اسلامی شهر انزلی نیز با انتقاد شدید از سخنان و اظهارات غیر کارشناسانه ی یکی از اعضا مبنی بر اینکه آنتن های مخابراتی موجب سردرد مردم انزلی شده و باید جمع آوری شوند,اظهار داشت:شرکت مخابرات انزلی با استفاده از مهندسین جوان و نخبه ی این شهرستان توانسته منطقه ی غرب گیلان را از لحاظ مخابراتی پوشش دهد و این یک افتخار برای شهرستان به شمار می رود.
داریوش جلالوندی تصریح کرد:مخابرات در جهت ارایه ی خدمات مطلوب تر به مردم,طی رایزنی های بسیار,با صرف هزینه های قابل توجه,با انجام نقطه یابی , مکان یابی و تهیه ی گزارش های کارشناسانه , طی اخذ مجوز های لازم از چهار نهاد دادگستری,بهداشت و درمان , دیوان عدالت و سازمان انرژی اتمی جهت نصب آنتن های مخابراتی اقدام می کند.
وی افزود: در صورت جمع آوری آنتن های VTS,تمام اطلاعات غرب استان قطع می شود,حال اگر این عضو شورا مسوولیت این کار را می پذیرد,با امضای فرماندار و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی به ما اعلام کند تا ما نیز اقدام کنیم.
وی تاکید کرد:مخابرات یعنی توسعه ی شهر و ارتباطات اولین چیزی است که باید در هر شهر مورد توجه قرار گیرد.
جلالوندی اینگونه اظهار نظرها را در شان یک عضو شورا ندانست و گفت:شورا محل تصمیم گیری و تصمیم سازی بوده و جای شعارهای انتخاباتی نیست بلکه باید در جهت پیشرفت و توسعه ی شهر تلاش کنیم.
همچنین شهرام نواری از دیگر اعضای شورای اسلامی شهر بندرانزلی , وضعیت نامطلوب آسفالت سطح شهر که به دلیل بارندگی های شدید و بارش برف, بیش از حد معمول آسیب دیده , را یکی از دغدغه های مهم دانست و خاطرنشان کرد:آسفالت,روکش اسفالت و لکه گیری در ورودی و خروجی و نقاط مختلف شهر از الویت های شورا و شهرداری است.
وی افزود :باید از همه ی پتانسیل های موجود برای انجام این کار بهره بگیریم.
وی سپس اظهار داشت :در یکی از جلسات قبلی شورا جهت تنویر افکار عمومی نسبت به اظهارات یکی از اعضای شورا مبنی بر اینکه ساخت موج شکن ها غیر علمی بوده و آسیب های بسیاری به محیط زیست وارد می کند, تلاش کردم با ارایه ی پاورپوینتی ١٠دقیقه ای ثابت کنم که ساخت موج شکن بعنوان یک سازه ی مناسب ,کاری کاملا مطالعه شده, علمی و بر مبنای علم روز دنیا بوده که می تواند برای این شهر آورده به دنبال داشته باشد.
وی سپس با انتقاد از برخی از سایت ها که بصورت مغرضانه اقدام به انعکاس اخبار جلسات می کنند,افزود:متاسفانه سایت انزلی کلاب با انعکاس نادرست صحبت های بنده,مطالبی خلاف واقع را منعکس کرد.
نواری در ادامه به طرح این سوال پرداخت که آیا اعضای شورا می خواهند کسی با اختصاص اعتبار و بودجه های دیگر به ما در عمران و آبادانی شهر انزلی کمک کند یا نه؟
وی تصریح کرد:اگر با چنین اقدامی موافق هستید پس باید ضمن قدردانی از اقای چراغی مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان , دست ایشان را به گرمی بفشاریم و از اینگونه اقدامات از سوی هر نهاد یا سازمانی حمایت کرده تا پروژه های بیشتر و بهتری در شهر اجرا شود.
وی مارینا و گردشگری را از اقدامات حایز اهمیتی دانست که می تواند انزلی را به قطب گردشگری تبدیل کند.
وی سپس به اجرای خیابان شنبه بازار روگا و انجام مطالعات و بررسی های لازم برای تبدیل این خیابان به مسیری بسیار زیبا و گردشگرپذیر اشاره کرد و آمادگی خود را برای نظارت رایگان بر اجرای این پروژه اعلام کرد.
نواری در پایان اقدامات اداره کل بنادر و دریانوردی را برای شهر علمی و اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد:به دستور وزیر راه و شهرسازی , سازمان بنادر و دریانوردی , راه و شهرسازی و شهرداری باید با هم برای زیباسازی شهر اقدام کنند.
در ادامه ی این جلسه پس از ارایه ی گزارش درآمد و هزینه ی ماههای آذر و دی شهرداری و بررسی بودجه ی شورا و شهرداری,تعدادی از نامه های رسیده به شورا مورد بررسی اعضا قرار گرفت.
سپس اعضای شورا با بررسی گزینه های پیشنهادی برای انتخاب شهردار , موسی فکور را با هفت رای موافق به عنوان شهردار شهر ساحلی انزلی انتخاب کردند.

سایت شورای اسلامی شهر بندرانزلی

ارتباط با ما

شهرواندان گرامی می توانند پیام ها، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق هر یک از گزینه های زیر برای ما ارسال نمایند :

سامـانـه پیـام کوتاه : 50002947

تلفن های روابط عمومی :

      01344514893   01344514892   01344512882

آدرس ایمیـل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسـال پـیـام از طــریــق سـایــت

پیوندها

ارسال سریع پیام