سه شنبه, 16 آذر 1395 ساعت 14:19

جایی که می توانیم کار کنیم ، اینقدر فرافکنی نکنیم مطلب ویژه

جلسه ی عادی و علنی شورای اسلامی شهر بندرانزلی با حضور معاون شهردار,کارشناسان شهرداری,اعضای شورا و اصحاب رسانه برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه,رییس شورای اسلامی شهر بندرانزلی بر انجام پروژه های عمرانی تاکید کرد و اظهار داشت:همه ی اعضای شورای اسلامی شهر و مردم بر اجرای پروژه های عمرانی اتفاق نظر دارند.

محمدرضا بدیعی فر با تقدیر از فعالیت های انجام شده در زمان بارش برف پاییزى در انزلی گفت:از کلیه ی پرسنل شهرداری انزلی و واحدها و سازمانهای مربوطه از قبیل  اتوبوسرانی ,اتش نشانی ,واحد موتوری و ... که در بازگشایی مسیر تلاش کردند,تشکر می کنیم.

در این جلسه سه نفر از اعضای  شورا  نیز نطق پیش از دستور داشتند.

داریوش جلالوندی در نطق پیش از دستور خود,با اشاره به اینکه اعضای شورا در خصوص قطع درختان قدیمی و فرسوده ی دارای ریشه ی سطحی در سطح شهر جهت جلوگیری از بروز حوادث تلخ برای شهروندان با نظر کمیسیون فضای سبز شهرداری که یکی از اعضای شورا نیز عضو ان می باشد,تصمیم گیری کردند,از انتقادات نادرست و غیرواقعی با چاشنی تخریب که موجب فریب افکار عمومی می شود,انتقاد کرد.

وی به موضوع قطع چند درخت در خیابان سی متری  بانظر کمیسیون مربوطه در شهرداری و جوسازی های صورت گرفته اشاره کرد و اظهار داشت:تا چه زمانی باید به جای تنویر افکار عمومی,این جوسازی ها ادامه داشته باشد و یا اگر خدای ناکرده مشکلی در این رابطه برای کسی پیش اید,همه ی انتقادات به سمت شهردار نیست که چرا اقدامات لازم را برای قطع درخت فرسوده انجام نداده است؟!

وی همچنین با انتقاد شدید از اینکه متاسفانه  یک عده، کارهای عمرانی و اسفالت معابر شهر را به فعالیت های انتخاباتی نسبت می دهند,تصریح کرد:اگر قرار باشد برای هر انتخاباتی, کارهای عمرانی در شهر متوقف شود , با توجه به برگزاری تعداد زیاد انتخابات در کشور,هیچ کار عمرانی نباید در شهر انجام شود.

جلالوندی تاکید کرد:جایی که میتوانیم کار کنیم,اینقدر فرافکنی نکنیم.

وی در ادامه از اقدامات موثر شهرداری در رابطه با بارش برف قدردانی کرد و خواستار ان شد در خصوص رفع مشکلاتی که معمولا بعد از بارش برف و باران ایجاد میشود,اقدامات لازم انجام گیرد.

وی همچنین خواستار عزمی جدی برای جمع اوری سد معبر  و احداث بازار ماهی فروشان انزلی شد.

در ادامه دیگر عضو شورای اسلامی شهر بندرانزلی اظهار داشت:ما باید مردم را امیدوار کنیم و از ایجاد یاس و ناامیدی در بین انها خودداری کرده و به راحتی همه ی اتفاقات را به زیر سوال نبریم.

شهرام نواری سپس با تشریح برنامه های توسعه ای بندر و اقدامات مهم صورت گرفته,در پاسخ به انتقادات موجود,تصریح کرد:همه ی اقدامات صورت گرفته , مطالعه شده و دارای پشتوانه ی علمی است.

وی خاطرنشان کرد:با اجرای برنامه های توسعه ای بندر و انجام سرمایه گذاری های قابل توجه,اشتغالزایی بسیاری صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه وقتی بندر رشد کند, این شهر نیز رشد می کند , متذکر شد:با توسعه و ارتقای بندر,ضمن ایجاد شغل , درامد قابل توجه ای نیز برای شهرداری ایجاد می شود که منجر به ارایه ی خدمات بیشتر از سوی شهرداری به مردم و امیدواری بیشتر انها می شود.

به گفته ی نواری,همچنین با اجرای طرح های توسعه ای بندر , انزلی را می توانیم به قطب گردشگری ایران تبدیل کنیم.

مه سیما نصیری,دیگر عضو شورای اسلامی شهر بندرانزلی نیز جامعه ای را پیشرفته دانست که در ان نقد سازنده صورت گیرد.

وی تصریح کرد:با همدلی و حمیت میتوان کارها را به بهترین نحو ممكن انجام داد.

وی خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه فرهنگ ,روح و جان شهرستان می باشد,می بایست کارهای فرهنگی شاخصی در شهر انجام دهیم.

نصیری متذکر شد:در شورا باید عدالت را رعایت کرده و کارها بطوری انجام شود تا رضایت مردم را فراهم کنیم .

وی سپس خواستار ارتقا و تجهیز کارخانه ی اسفالت انزلی شد.

موسی فکور معاون شهرداری نیز به موارد مطروحه پاسخ داد.

در ادامه ، پس از ارائه ی گزارش عملکرد هزینه و درآمد مهر ماه سال جاری شهرداری توسط خزانه دار شورا ، نامه های رسیده به شورای اسلامی شهر توسط اعضا مورد بررسی قرار گرفت.

در اجرای ماده ی 14 آیین نامه ی اجرایی تشکیلات ، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی شهرها ( انتخاب اعضای کمیسیون های ادارات و ... ) اعضای کمیسیون بدون تغییر نسبت به سال گذشته تعیین شدند .

درخصوص برآورد هزینه ی میزان آسفالت برای دهکده ساحلی ، اعضا تصمیم گرفتند خدمات آسفالت طبق صورتجلسه ی استانداری انجام شده و در ازای آن ساکنان دهکده عوارض خود را به شهرداری پرداخت کنند .

سپس با درخواست مجوز برپایی مسابقات قرآنی موافقت شد .

اعضای شورای اسلامی شهر بندرانزلی با واگذاری زمین جهت ایستگاه پمپاژ شبکه ی فاضلاب نیز موافقت کردند .

همچنین درخصوص تعیین تکلیف زمین خانم سیمین بصارتدار واقع در مسیر تعریض خیابان ، تصمیم به واگذاری زمین معوض گرفته شد .

سایت شورای اسلامی شهر بندرانزلی

ارتباط با ما

شهرواندان گرامی می توانند پیام ها، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق هر یک از گزینه های زیر برای ما ارسال نمایند :

سامـانـه پیـام کوتاه : 50002947

تلفن های روابط عمومی :

      01344514893   01344514892   01344512882

آدرس ایمیـل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسـال پـیـام از طــریــق سـایــت

پیوندها

ارسال سریع پیام