پنج شنبه, 04 آذر 1395 ساعت 13:08

35 میلیارد ریال برای بهبود وضعیت آسفالت در بندرانزلی اختصاص یافت مطلب ویژه

سخنگوی شورای اسلامی شهر بندرانزلی گفت : اعضای شورای اسلامی شهر با اختصاص  35 میلیارد ریال برای بهبود وضعیت آسفالت در بندرانزلی موافقت کردند .

 شهرام نواری در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران ، در رابطه با وضعیت آسفالت معابر ، با قبول انتقادات مربوطه و نارضایتی های مردم ، از تصویب بودجه ی 35 میلیارد ریالی از طریق مناقصه با شرایط خاص برای بهبود وضعیت آسفالت در این شهر خبر داد .

وی یادآور شد : متاسفانه شرایط جوی نامناسب ، فرصت لازم برای آسفالت را نداده و فقط می توان در حد یک لکه گیری با کیفیت نامناسب اقدام کرد که آن هم به دلیل بارندگی های متناوب ، مجددا تخریب می شود .

وی خاطرنشان کرد : در نظر داریم در خصوص آسفالت معابر ، با توجه به فرسودگی و قدیمی بودن کارخانه ی آسفالت انزلی ، از پتانسیل شرکتهای فعال دیگر در استان ، با انجام آزمایش های لازم در مورد کیفیت مناسب آن استفاده کنیم .

وی سپس اظهار داشت : تاکید شورای اسلامی شهر انزلی در طراحی المان ها و نمادها ، استفاده از دیدگاه و نظر مشورتی همه ی شهروندان ، نخبگان و صاحبان فن و تلاش برای جلوگیری از هزینه های مجدد است چراکه این المان ها باید سالها باقی بمانند .

نواری در ادامه با اشاره به مطالب بیان شده در جلسه ی علنی شورای شهر در خصوص گل لوتوس یا نیلوفر آبی اظهار داشت : آنچه در جلسه ی قبلی شورای اسلامی شهر انزلی بیان شد در رابطه با طراحی نماد گل لوتوس یا نیلوفر آبی بود که در جهت ترویج فرقه ی بهائیت در برخی کشورها صورت گرفته و منظور ما گل لاله ی تالابی بعنوان  نماد شهر انزلی نبود .

وی خاطرنشان کرد : تنها دلیل مطرح کردن این موضوع این بود که بگوییم تا چه میزان اعضای شورای شهر در رابطه با مواردی از این قبیل ، حساس و پیگیر بوده و نیز تاکید بر بومی کردن طراحی نماد لاله ی تالابی بوده است .

وی همچنین افزود : در زمینه ی طراحی المان های میادین نیز از همشهریان عزیز می خواهیم ما را تنها نگذارند و ایده های خود را به ما ارائه دهند .

وی اظهار داشت : شهروندان در مورد المان میدان گمرک نیز می توانند نظر خود را در سایت شهرداری انزلی اعلام کنند تا ما نیز بررسی کرده و قطعا طرح مناسب تر را انتخاب خواهیم کرد .

نواری در رابطه با مبلمان شهری نیز با اشاره به کارهای مناسبی از جمله احداث باغچه ی درختان بومی در ورودی شهر که انجام آن در خروجی شهر نیز جز برنامه هاست ، متذکر شد : در زمینه ی مبلمان شهری با توجه به توریستی بودن بندرانزلی ، هنوز جا دارد که کارهای بیشتری انجام شود .    

وی سپس به بیان برخی از فعالیت های مناسب صورت گرفته در شهر پرداخت و از ادغام دو سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهرداری در قالب سازمان حمل و نقل عمومی به عنوان یک اقدام زیربنایی مطلوب نام برد .

وی از آغاز فعالیت ها در خصوص اجرای طرح تفصیلی شهر انزلی نیز خبر داد و با بیان اینکه عموما طرح تفصیلی ، رشد و رونق شهرها را به دنبال دارد ، به تشکیل اولین جلسه در این زمینه اشاره کرد .

سخنگوی شورای اسلامی شهر بندرانزلی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص عملکرد مدیریت شهری گفت : وقتی در مورد عملکرد مدیریت شهری صحبت می کنیم منظور ما شخص شهردار و یا اینکه شهردار توانمند نیست ، نبوده بلکه منظور توقعی بالایی است که شورای اسلامی شهر با توجه به شان و استحقاق مردم ، از مدیریت شهری دارد .

وی متذکر شد : ما انتظار داریم بندرانزلی شهری پویا و بی نقص بوده که حرکتی رو به جلو داشته باشد .

به گفته ی وی ، شهرداری در دوره ی چهارم در خیلی از زمینه ها از قبیل اتوماسیون اداری ، ساختار اداری و چارت سازمانی ، تغییر ساختمان اداری ، امور نرم افزاری ، ساماندهی امور مالی ، پیگیری پرونده های قضایی و ... دارای عملکرد قابل قبولی بوده است .

نواری اظهار داشت : اتمام پروژه های عمرانی ، بهبود وضعیت آسفالت و ... نیز از جمله انتظارات شورای شهر بود که متاسفانه به دلیل عدم تامین مالی بطور کامل محقق نشد .

وی تصریح کرد : متاسفانه شهردار وارث هزینه های برجای مانده از شهرداران قبلی بوده است .    

وی در پایان گفت : من اعتقاد دارم که باید همیشه ، حتی در مقابل انتقادات پاسخگو بوده و مردم را دلگرم کنیم و از همه دعوت می کنم تا با همدلی ، اتحاد و هماهنگی موجود در شهرستان ، در کنار هم ، کارهای مثبت انجام دهیم .  

سایت شورای اسلامی شهر بندرانزلی  

ارتباط با ما

شهرواندان گرامی می توانند پیام ها، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق هر یک از گزینه های زیر برای ما ارسال نمایند :

سامـانـه پیـام کوتاه : 50002947

تلفن های روابط عمومی :

      01344514893   01344514892   01344512882

آدرس ایمیـل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسـال پـیـام از طــریــق سـایــت

پیوندها

ارسال سریع پیام