دوشنبه, 24 آبان 1395 ساعت 14:48

بدیعی فر : فقط شهرداری و شورای شهر ، مقصر کنده کاریهای سطح شهر نیستند مطلب ویژه

هشتادو دومین جلسه ی شورای اسلامی شهر بندرانزلی با حضور معاون شهردار ، کارشناسان شهرداری ، اعضای شورای اسلامی شهر و اصحاب رسانه برگزار شد .

 در ابتدای این جلسه ، رییس شورای اسلامی شهر بندرانزلی با اشاره به انتقادات موجود در خصوص وضعیت آسفالت اظهار داشت : بارندگی های مداوم در شهر انزلی بعنوان پرباران ترین شهر کشور، علاوه بر ایجاد مشکلات آبگرفتگی ، آسیب های بسیاری نیز به آسفالت معابر وارد کرده و موجب تخریب آن می شود که از این بابت از شهروندان عزیز بویژه رانندگان تاکسی عذرخواهی می کنیم .

محمدرضا بدیعی فر همچنین در رابطه با شرایط نامساعد آسفالت میدان گمرک گفت : يكي از دلايل تخريب مكرر زيرسازي این ميدان ، وجود فيبر نوري در اين منطقه است که مردم بندرانزلي بارها به تخريب آن انتقاد داشته  و اين درحالي است که وجود فیبر نوری و لوله گذاری های مربوطه توسط اداره ی مخابرات ، امكان زیرسازی و آسفالت مناسب را فراهم نمی کند .

وی همچنین با بیان اینکه ناگزیر بودیم مجوز کنده کاری در مسیر دروازه ماهی تا میدان بی بی حوریه را برای سرمایه گذار بخش خصوصی، به منظور لوله گذاری صادر نماییم ، تصریح کرد : ترمیم آسفالت این محدوده نیازمند زیر سازی های مناسب بود و مسئولین امر با عجله و بدون طی شدن زمان کافی نمی توانستند کاری با کیفیت ارائه دهند.

وی سپس با اشاره به حواشی و تبعات ایجاد شده در خصوص بارگذاری و تحویل قطعی پل ولایت 2 توسط وزارت راه ، ضمن ابراز گله مندی از سرگرد رستمی فرمانده راهور انزلی ، گفت : متاسفانه این پل بدون هماهنگی با مسئولان شهرستانی مسدود شد که شایعات بی اساسی را نیز به دنبال داشت .

بدیعی فر با تاکید بر اینکه رسانه ها باید به رسالت واقعی خود عمل کرده ، نقد منصفانه داشته باشند و اخبار را عادلانه  منعکس کنند ، از همه کسانی که تلاش می کنند واقعیت ها را به اطلاع مردم برسانند، تشکر کرد .

وی در ادامه با بیان اینکه برخی فقط  شهرداری و شورای شهر را مقصر کنده کاریهای سطح شهر  می دانند ، به کنده کاریهای ادارات مختلف اشاره و خاطر نشان کرد : یکی از این موارد مربوط به  اداره ی آب و فاضلاب جهت اجرای پروژه ی زیرساختی خود از محل اعتبارات بانک جهانی است و برای اینکه سد راه اجرای این پروژه نباشیم تبعات بسیاری را قبول کردیم .

رییس شورای اسلامی شهر بندرانزلی در خصوص موضوع تعطیلی دفتر خبرگزاری ایرنا در انزلی نیز ضمن ابراز رضایت از عملکرد این خبرگزاری ، با بیان اینکه ساختمان خبرگزاری ایرنا ، مهمانسرا بوده و ظاهرا به دلایل اقتصادی ممکن است به فروش برسد ، متذکر شد : بر اساس صحبت های صورت گرفته ، حتی در صورت فروش این ساختمان که هنوز قطعی نیست ، مکان دیگری بعنوان دفتر خبرگزاری ایرنا در انزلی اختصاص خواهد یافت .

وی در ادامه متذکر شد : هیچ درختی در شهر تا زمانی که ضرورت نداشته باشد و بدون اجازه ی کمیسیون فضای سبز شهرداری که یکی از اعضای شورا نیز عضو آن است ، قطع نمی شود .

به گفته ی وی ، تنها در صورتی که یک درخت تهدیدی برای جان یا اموال شهروندان باشد ، با اجازه ی کمیسیون نسبت به قطع آن اقدام می شود .

در ادامه ی این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر در خصوص نامه های رسیده به صحن علنی با هم به بحث و تبادل نظر پرداختند .

اعضاء شورا با نامه ی امور آبفا مبنی بر افزایش قیمت آب بهاء جهت تامین مالی اجرای پروژه های مربوطه ، درخواست خرید ماشین آلات سنگین توسط شهرداری ، درخواست افزایش نرخ بلیط کرایه ی اتوبوسرانی و موضوع ادغام دو سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی شهرداری موافقت کردند .

همچنین درخواست مجوز کمک به نیروی انتظامی ، نامه ی کمک به ستاد اربعین حسینی ، درخواست تمدید قرارداد با شرکت خاکساران گیل به مدت دو ماه و درخواست تجلیل از مقام شامخ آیت ا... خائفی مورد موافقت اعضاء قرار گرفت .  

لازم به ذکر است اعضاء شورا ضمن موافقت با نصب المان در میدان گمرک ، طرح های پیشنهادی را مورد بررسی قرار داده و تصمیمات لازم را اتخاذ کردند .   

درخواست مجوز ارائه ی تسهیلات برای سرمایه گذاران در بخش احداث پارکینگ طبقاتی نیز به جلسه ی بعدی موکول شد .

سایت شورای اسلامی شهر بندرانزلی

ارتباط با ما

شهرواندان گرامی می توانند پیام ها، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق هر یک از گزینه های زیر برای ما ارسال نمایند :

سامـانـه پیـام کوتاه : 50002947

تلفن های روابط عمومی :

      01344514893   01344514892   01344512882

آدرس ایمیـل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسـال پـیـام از طــریــق سـایــت

پیوندها

ارسال سریع پیام